Peipsi Toidu Tänava festival

Kõik head toitu armastavad inimesed kogunevad sel nädalavahetusel Peipsi kallastele!

Peipsi kandi rahvas kutsub kõiki Eestimaa gurmaane nautima parimat toitu juba neljandat korda  toimuvale festivalile Peipsi Toidu Tänav 175 km. 21.-22. augustil avavad 43 pop-up restorani oma uksed 175-kilomeetrisel teekonnal Peipsi, Lämmi- ja Pihkva järve kallastel. Pakutakse kõike paremat, mis kohalikust toormest valmistada saab, nii traditsioonilist Peipsi toitu kui ka tänapäevase aksendiga valmistatud roogasid.

Peipsi ääres on praegu kõige külluslikum aeg, mil valminud on kõikvõimalikud aia-, metsa ja põllusaadused ning kõigest sellest valmistavad 43 pop-up restorani Vasknarvast Saaboldani oma parimaid retsepte külastajate rõõmustamiseks. Samuti saab sel nädalavahetusel Peipsimaa lugematutest müügipunktidest kaasa osta kogu seda rikkust, mis Peipsi ääres kasvab.

Sel aastal saab Peipsi Toitu nautida lisaks ka sadamates, kus kahepäevarestoranidena ootavad Vasknarva, Mustvee, Tartu Lodjakoja, Luunja, Räpina, Lobotka ja Värska sadamad.

Pop-up restoranid on avatud 21.augustil kell 11-21 ja 22.augustil kell 11-17.

Festivali info:  https://www.facebook.com/Peipsitoidutanav175/

Google kaart osalejatega:  https://bit.ly/PeipsiToiduTänav2021

175 km teekond annab suurepärase hajutatuse võimaluse ja enamuse pop-up restoranide tegevused toimuvad väljas. Jälgime kehtivaid külastajate arve ning Covidi vaktsineerimis-, läbipõdemis- ja testitõendit ei ole vaja esitada.

Festivali korraldab Peipsimaa Kogukonnaköök MTÜ koostöös Jõgevamaa toiduvõrgustiku, Peipsi Toit ja Kääpa OTT võrgustikega. Peipsi Toidu Tänavat 2021 kaasrahastab Eesti-Vene piiriülese koostöö programm 2014-2020 projekti „Common Peipsi 2“ raames. Abikäe on ulatanud Luunja, Mustvee ja Alutaguse vald.

Lisainfo: Peipsimaa Kogukonnaköök MTÜ, maitseelamuse.koda@gmail.com, 5346 0078.

Tule ja naudi ning rõõmusta oma maitsemeeli!

Programmi info.
“Eesti-Vene piiriülese koostöö programmi 2014-2020 eesmärk on edendada piiriülest koostööd Eesti Vabariigi ja Vene Föderatsiooni vahel, et soodustada sotsiaalmajanduslikku arengut mõlemal pool ühist piiri. Programmi koduleht on www.estoniarussia.eu.”

Peipsimaa Kogukonnaköök MTÜ
Triinu Akkermann
maitseelamuse.koda@gmail.com
Tel. 5346 0078

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *