GALERII

 • 25.04.2024 toimus MTÜ PLPK ettevõtjatele Audrus, Pärna Allee 7, Maire Milderi poolt läbi viidud õppepäev  “Millist kliendikogemust ma loon” projekti “Kohanev Rannatee” raames.

 

 

 • 16.04 kell 18.00 toimus MTÜ PLPK üldkoososlek Audrus, Pärna allee 7. 

 

 

 • 03.03.2024 külastasid Romantilise Rannatee  ettevõtjad koostööprojketi “Kohanev Rannatee” raames Sibulateed eesmärgiga tutvuda sealsete talviste turismiteenustega, külastada vaatamisväärsusi ja osaleda piirkonna talvisel tähtsündmusel “Kolkja Kelk ja Talveprääznik”.

 

 • 17.02.2024 viis Romantiline Rannatee koostöös OÜ Olavi Kaubandus (Toidunaut ) ja MTÜ Seikle Kalal läbi Reiu rannas Häädemeestel piirkonna ettevõtjaid ja Romantilist Rannateed tutvustava väliürituse “Mereküla Ahvenapidu”, mis keskendus talvistele tegevustele rannakülas. Kavas oli kalapüügivõistlus, jääuagu puurimise võistlus, laste programm, kalatoidud ja laat. 

 

 • 8.-10. veebruar osales Romantiline Rannatee eksponendina edukalt Eesti turismimessil “Tourest 2024” Tallinnas Näituse paviljonis Pirital. 

   

 

 • 2024. aasta jaanuari kuus viis  Pärnu Lahe Partnerluskogu LEADER kohaliku arengutoetuste infopäevad. Kokku 6 infopäeva.

 • 14. detsembril tähistas Pärnu Lahe Pratnerluskogu oma 20 tegutsemisaastat.

  

 

 • 1.-8. oktoober 2023 viibisid Eestis Malta Majjistral Leader tegevusrühma esindajad, et arutada koos Pärnu Lahe Partnerluskogu ja Liivi Lahe Kalanduskoguga ühiseid arengusuundasid, probleeme ja tegevusi ning võimalikke koostöövõimalusi.

 

 • 28.-29.10.2023 toimus PLPK piirkonna ettevõtjate õppepäev Kihnus PLPK koostööprojekti „Pärand ja traditsioonid – võti piirkondade väärtustamiseks“ raames. Tutvuti uute ja vanade ettevõtmistega, Kihnu kultuuri ja maitsega ning arutati Pärnumaa ja Romantilise Rannatee tulevikku.

 

 

 

 • PÄRNU LAHE PARTNERLUSKOGU ÜHISPROJKET “NÄHTAV RANNATEE” raames valmis juulikuus inglise keelne Romantilist Rannateed tutvustav raamat “Flavours of the Sea and Forest on the Romantic Coastline”.

 

 • 21.juuni 2023 osales PLPK VisitPärnu suve avaüritusel “Tere, Pärnu suvi” tutvustades oma kaubamärki Romantiline Rannatee ja piirkonna ettevõtteid.

 

 • 25.-26.05.2023 toimus MTÜ Eassalu-Neitsi Külaseltsi õppereis Tartumaa ja Põlvamaa arukate külade piirkonda Leader koostööprojekti „Arukate külade arenguprogramm“ raames. Vaadati, mis on tehtud ja kuidas tehtud, õpiti ja lepiti kokku pikema koostöö plaanid.

 

 

 • 20.05.2023 toimus Pärnu Lahe Partnereluskogu loodusturismi ettevõtjate õppereis Nedremaa puisniidule, Kurese muinaskülla ja Kastna looduskaitsealale loodusturismialaste ühiste ettevõtmiste arendamiseks  ühisprojekti “Romantilise Rannatee nähtavuse suurendamine” raames. Arutati sihtrühmale sobivaid üritusi ja teenuseid. Tutvuti erinevate maastikega ja rekreatsiooni korralduse võimalustega. KAVA

 

 • 3.05.2023 viis Pärnu Lahe Parternluskogu läbi Romantilist Rannateed tutvustava õppereisi Eesti Turismifirmade Liidu liikmetele Leader projekti “Romantilise Rannatee nähtavuse suurendamine” raames.  Eesmärgiks oli tutvustada põnevaid ettevõtmisi ja arendada koostööd turismivallas. Sõideti Tallinnast Lihulasse ja edasi mööda mereäärset teed läbi Matsi ja Saulepi külade Sõmeri hoialal. Tutvuti Tõstamaa Käsitöö Poega, Tõstamaa mõisaga ja Tõstamaa Meiereiga. Edasi sõideti mööda rannaäärt läbi Liu ja Lindi külade Valgeranna Veinitalli. Teispool Pärnut tutvuti Konstantin Pätsi ausambaga, Tahkuranna kirikuga, sõideti mööda kaunist Tahkuranna küla mereäärset, kus on välinäitus rannamändide vahel. Peatus tehti kaunis Nurka talus. Edasi viis tee Häädemesstesse muuseumisse ja RMK Kabli külastuskeskusesse, kus tutvuti gruppidele pakutavate võimalustega. Reisi lõpetasime Allikukivi veinimõisas. KAVA

 

 

 • 02.-06.04. 2023 viibisid Pärnu Lahe Partnerluskogu liikmed õppereisil Maltal tutvumaks Malta LAG grupiga – GAL XLOKK Foundation – tegemiste ja parimate praktikatega eesmärgiga teha uuel perioodil koostööd. Tõdesime jälle, et inimestest sõltub absoluutselt kõik, ka siis kui maapind koosneb puhta kividest ja suurema osa aastast ei saja vihma. Õppida on aga küllaga sellelt omapäraselt maal. Programmi leiab SIIT

Suur aitäh meie võrratutele giididele, meil on nii hea meel teie üle:

Tiit Krutob ja Maltaelu

Ingrid Eomois ja Alati Malta
 
 
 • 25.-26.03.2023 osalesid Romantilise Rannatee ettevõtjad Tallinnas Leivafetivalil.

 

 • 14.03.2023 toimus PLPK piirkonna ettevõtjatele koolitusseminar “jätkusuutlike turismitoodete loomine elava pärandi võtmes” koostöös Eesti Rahvakultuuri Keskusega

 

 • MTÜ Pärnu Lahe Partnerluskogu alustas uue koostööprojekti tegevustega.

Koos MTÜ Jõgevamaa Koostöökoda ja MTÜ Virumaa Koostöökogu viiakse ellu meede 4 – Regionaalse ja piiriülese koostöö edendamine (01.01.2021 – 31.12.2021) raames väiketarbijatele suunatud taastuvenergia inspiratsiooniprogramm “Inspireerime väiketarbijaid rakendama sobivaid taastuvenergia lahendusi”. 

 • 17. jaanuaril toimus avatud seminar-õppereis Pärnu Lahe Partnerluskogu ettevõtjate juurde.

 

 • Pärnu Lahe Partnerluskogu pidas 15. detsembril Maria talus traditsioonilist aastalõpu meeskonnakoolitust- üldkoosolekut. Hea meel on nii kokkuhoidva ja rõõmsa kogukonna üle.

   

 

 • 14.novembril 2022 sai Rannatee rahvas PLPK Audru kontoris kokku ja vaadati ühiselt üle kõik tehtud projektid ning arutati , kuidas uuel hooajal edasi minna. Oli ilus ja tegus hooaega.

 

 • 9.novenbril osales PLPK esindus Jänedal järjekordsel Leader infopäeval. Teemadeks olidLEADERi kohaliku arengu strateegia 2023-2027 ettevalmistamine. Euroopa Sotsiaalfondi (ESF+) kasutamise soovitused kohalike tegevusrühmade strateegiates. 

 

 • 28.09.2022 sai valmis kolmas Romantilise Rannatee maitsete ja retseptide raamat, mis seekord keskendus maitsetele ja ettevõtjatele, kes toodavad või kelle juures saab külastaja nautida piirkonna kõige iseloomulikemaid maitseid. Tutvustab aasaaegasid ja meie tegemisi, ettevõtjaid ja lugusi.
 • .
 
 • 29.-30. septembril osales Romantilise Rannatee esindaja 2022 aasta turismikonverentsil “Hoovõtt” Narvas. Tegemist on tradistioonilise turismisektori aastase tähtsündmusega, kus kuulutatatkse välja aasta turismiteenuse osutaja ja esinevad nii kodumaised kui piiritagused külalised. Kogeti Narva külalislahkust ja tutvuti põnevate piirkondlike turismitoodete ning teenustega.

 

 • 24. september toimus esimene üle Rannateeline “Rannatee Maitsete festival”, mis osustus väga populaarseks.

 

 

 

 • 08.09.2022-21.09.2022 viidi projekti “Romantilise Rannatee välikampaania” raames läbi ulatuslik Rannatee Metsikute Maitsete festivali välikampaania kokku 39 pinnal.

 

 

 

 • 22. septembril külastas meie piirkonda Utena regiooni Leader grupp. Kohtusime Allikukivi Veinimõisas ja rääkisime mida me teeme ja kuidas toimetame, Romantilisest Rannateest ja piirkondlikust toidust. Oli põnev kohtumine. Aitäh Utena ja aitäh Allikukivi Veinimõis!

 

 • Romantilise Rannatee ettevõtjad käisid septembri alguses Eesti Toidukuu raames Delfi Oma Maitse podcastis rääkimas meie piirkonna toidust, maitsetest ja toidfestivalist. 

Kuula podcasti siit: Romantilise Rannatee saladused ootavad avastamist

 

 

 • 19, 20. ja 21. augustil pidas Rannatee vabadusele ja kaunile suvelõpule pühendatud pidu “Rannatee Romantikaöö”, kus ligi kahekümnes kaunis kohas Romantilisel Rannateel oli nii kauneid kontserte, , perepäevi, erilisi õhtusööke ja ehedaid külapidusi.

 

 

 

 • Ühisprojekt ROMANTILISE RANNATEE TURUNDUS 2021-2022 raames viidi läbi Rannatee Romantiköö Festivali turundus:

 

 

 

 • PLPK esindus osales LEADER suveseminaril, mille alateema oli „Noor LEADER“ ning toimus 16.-17.08.2022 Pühajärve Puhkekeskuses ja Valgamaal.

Põnev kahepäevane LEADER suveseminari toob kokku inimesi erinevatest tegevusgruppidest, Konverentsi osa keskendus sel aastal noortele ja õppereisid tutvustavad erinevaid Valgamaa tegevusi.

Läbiviimine on toetatud Eesti maaelu arengukava tehnilise abi vahenditest maaeluvõrgustiku tegevusele. Üritus on registreeritud osalejatele tasuta v.a majutus, õppereiside transport ja tellitavad tegevused.

OSALEMISE KUTSE 

Rohkem PILTE 

 

 

 

 

 

 • Projekt “Romantilise Rannatee välikampaania” raames paigutati Rannatee kolmele maamärgile valgustus – Virtsu alevik, Allikukivi veinimõis, Kabli seltsimaja.

 

 

RR Geomängu osalemine Geojaanipäeval Matsi sadamas 2.-3. juulil 2022.

Osalemine 21.-24-06. 2022 LINC rahvusvahelisel konverentsil.

 

Ühisprojekti “Romantilise Rannatee ühisturundus 2021-2022” raames teostati ja paigaldati kolm RR visuaalse identiteeti kandva märgist Kabli Seltsimaja juurde, Virtsu alevikku ja Allikukivi veinimõisa juurde.

LPK strateegia arutelud juuni 2022

 

Koostöös omavalitsustega projekti “Romantilise Rannatee nähtavuse uuendamine” raames paigaldatud esimesed turismikaardiga infotahvlid.

 

Romantilise Ranntee piirkonna turismiettevõtjate õppepäev Kosmonautika Puhkekeskuses projekti “Piirkonna ühisturundus” raames 24.05.2022

 

Koostöös Trantspordiameti ja omavalitsustega projekti “Romantilise Rannatee nähtavuse uuendamine” raames paigaldatud suunavad maateviidad.

Romantilise Rannatee piirkonna turismiettevõtjate õppepäev Restoranis Groot PLPK projekti „Piirkonna ühisturundus“ raames 20.02.2022

Leader koostööprojekti „Arukate külade arenguprogramm“ raames 15. jaanuar 2022, Kihlepa Külamajas Eassalu-Neitsi külaseltsi koosolek mentoriga ja töötuba.

PLPK õppepäev Kabli seltsimajas 15.12.2021

PLPK taotlusvoorude infopäevad 19.10-28.10.2021

Eesti Välisministeeriumi koostööprojekti “The introduction and implementation of community-led local development (CLLD) principles in Moldova” kohtumine Moldovas 1 – 5.10.2021.

Õppereis LAG Kefallonia ja Ithaka 24.09. – 01.10.2022